Aktualizacja: 5 lutego 2023 160 dzień nauki 135 dni do wakacji dodaj do ulubionych ustaw stronę jako startową
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

przydatne linki

statystyka
licznik odwiedzin:
osoby on-line:
wpisów w księdze:
ilość fotografii:
fotografie archiwalne:

New Page 1
24 listopada 2022
Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień

W tym roku w naszej szkole 21 listopada na 4.godzinie lekcyjnej odbyło spotkanie całej społeczności uczniowskiej podczas którego została zaprezentowana bajka o uśmiechu, mądre rady, jak być życzliwym. Wybrani z publiczności uczniowie odegrali scenki, jak należy się zachować ,np. gdy ktoś jest smutny, wobec starszej pani w autobusie .Następnie uczniowie z k klasy VI z koła teatralnego zaprezentowali przedstawienie "Młodzi gniewni", o pewnym pomocnym i życzliwym aniele. Wręczono również dyplomy i upominki wybranym na godzinie wychowawczej w każdej klasie życzliwym osobom. Na zakończenie wszyscy złożyli przysięgę:

"Przyrzekamy być życzliwymi, wesołymi , koleżeńskimi, pomocnymi w potrzebie. Nigdy nie zapomnimy powiedzieć: dzień dobry, do widzenia, proszę, dziękuję, przepraszam".

Na godzinach wychowawczych wychowawcy przeprowadzili lekcje na temat Światowego Dnia Życzliwości, w klasach wybierano osoby życzliwe, przygotowano Kodeksy życzliwej osoby i Kodeksy życzliwej klasy.

Pani pedagog przygotowała gazetkę, drzewko życzliwości, pocztę życzliwości oraz różne cytaty, które zostały rozwieszone po całej szkole, jak okazywać życzliwość.

Pamiętajmy, że życzliwość to nie tylko wielkie czyny, ale drobne gesty, które świadczą o pozytywnych emocjach. Drobny gest, miłe słowo, uśmiech może odmienić czyjś dzień.

Bądźmy życzliwi na co dzień, nie od święta.

powrót 

do góry
Contents copyright © 2004 by SP Rzeplino. Wszelkie prawa zastrzeżone! Created by Arkadiusz Kowalski